Tagasi

Saage tuttavaks – bikiinifitnessi sportlane Liis Rosenthal!

Categories
Pilt: Siim Kinnas

Kuidas tutvustaksid ennast kolme sõnaga?

Sihikindel, elurõõmus ja aus.

Kuidas leidsid enda jaoks bikiinifitnessi ning millest sai kõik alguse? 

Minu jaoks algas tutvus fitnessimaailmaga siis kui hakkasin käima spordiklubi rühmatreeningutes, kuid sain aru, et ainult sellest ei piisa, et saavutada selline vorm nagu tahaksin. Algul pelgasin jõusaali ja arvasin, et see on pigem meeste pärusmaa. Tol ajal korraldas ka Egle Eller-Nabi mitmeid väga informatiivseid seminare bikiinifitnessist ja võistlemisest. See ala tundus mulle huvitav, sest kombineerib naiselikkuse ja sportlikkuse väga kenasti. Esmalt olin lavale mineku osas pigem kõhklev, rohkem köitis mind kindla plaani järgi treeneri käe all treenimine, enese proovilepanek ja ületamine. Esimeseks võistluseks sain lavahirmust jagu ning positiivsed emotsioonid ja hea tulemus andsid indu jätkamiseks. Nii kujunes fitnessist minu jaoks elustiil.

Eelmine aasta (2021) oli Sul suurepärane võistlushooaeg. Mis on Sinu edu võti?

Aitäh! Kõik algab tegelikult ju tahtmisest. Sa pead midagi tahtma nii palju, et sa sunnid ennast mugavustsoonist välja. Sest kui ei taha, siis ega midagi eriti ei toimu ka:)

Kindlasti on olulised järjepidevus ning sihikindlus enda eesmärkide nimel töötamisel. Mitte alla anda siis kui läheb väga raskeks, vaid võtta ennast veel rohkem kokku ja suruda sealt läbi. Lisaks ei ole vähemtähtis nö seljatagune – hea treener ning toetajad. Võistlustel seisan ma laval üksi, aga lisaks minu enda poolt ära tehtud tööle on selle taga ka treeneri töö ja panus.

Kuidas näeb välja Sinu argipäev? Millisel ajal Sulle meeldib kõige enam treenida ning millised on Sinu nipid, et hoida päeva produktiivsena?

Minu argipäevad on üsna sarnased ja mulle väga sobib ning meeldib teatud rutiin. Päeva esimese tunni püüan hoida ekraanivaba, sellel ajal söön hommikust ning võtan hetke ja häälestan ennast eesolevaks päevaks. Seejärel lähen tööle.

Treenida meeldib mulle kõige rohkem õhtuti peale tööd, varahommikused trennid mulle ei sobi, aga vajadusel saab tehtud ka siis. Peale trenni teen õhtusöögi, valmistan toidud ette järgmiseks päevaks ja lõõgastun või puhkan lugedes või midagi vaadates kui ka selleks aega veel jääb. Kuid seda siiski rohkem trennivabadel õhtutel, sest püüan samuti päeva viimase tunni hoida ekraanivaba. Eelmise aasta lõpus tutvustas mu hea sõbranna mulle mediteerimist ning praktiseerin seda enne uinumist. Piisab ka 5-10 minutist ja aitab väga hästi ennast päevast maha laadida.

Produktiivsuse ja fookuse hoidmiseks kasutan planeerimist. Oma aega ja tegevusi planeerin nii nädala kui päevade lõikes. Umbes viimased pool aastat täidan selleks märkmikku, vahel hommikul ja vahel ka eelmise päeva õhtul. Kui päevi väga hea täpsusega planeerida ei saa, siis teen nädala plaani vajalikest tegevustest ning vaatan jooksvalt, mis kuhu mahub.

Treeningute vahel tuleks kindlasti ka kehale vahel puhkust anda. Kuidas meeldib Sulle kõige enam puhata?

Mulle meeldib nii aktiive kui passiivne puhkus, oluline on nende vahel leida õige ja enda jaoks toimiv tasakaal. Näiteks aktiivne puhkus võib olla jalutuskäik või matk metsas või hoopis spaakülastus.

Väga hea puhkus on alati pere või sõpradega ajaveetmine – käia koos kinos, teatris, konsterdil, minna sööma või valmistada hoopis ühiselt üks mõnus õhtusöök. Proovida midagi täiesti uut või lihtsalt kokku saada ja lobiseda. Reisimine on alati hea viis puhata ja ennast välja lülitada korraks, aga viimasel ajal on see uue viiruse tõttu jäänud tahaplaanile.

Ja vahel on vaja puhkamiseks just olla ka üksi – lugeda, kuulata muusikat, mõtiskleda ja teha lihtsalt seda kõige raskemat – mitte midagi:)

Oluline on meeles pidada, et puhkuse eesmärk on lisaks puhkamisele ka taastumine. Üks minu lemmikuid on selleks regulaarne massaaž. Kui see parasjagu ei ole võimalik, siis teen ise kergemaid venitusi ja kasutan massaažirulli.

Sportlastel on kergesti tulema ka vigastused. Kas oled pidanud mõne terviseprobleemiga silmitsi seisma? 

Õnneks on mul läinud väga hästi ning millegi sellisega, mis pikemaajaliselt mu plaanid segi lööks, ei ole pidanud silmitsi seisma. On ette tulnud, et keha annab märku kas mõne aine puudusest või veidi liiga suurest koormusest. Sellisel juhul olen nõu pidanud Lambertsi esindajaga probleemi lahendamiseks vajaliku toidulisandi leidmisega ja mõneks ajaks koormust vähendanud.

Milliseid toidulisandeid tarvitad (sportlasena) igapäevaselt? Ja milliseid pigem sõltuvalt vajadusest/ettevalmistusperioodist?

Igapäevaselt kasutan hetkel All In One spordijoogipulbrit, glükoosamiini, kvertsetiini ja oomega-3 kalaõli. Sõltuvalt vajadusest võtan kreatiini, kuningakepi- ja kurgirohuõli kompleksi, C-vitamiini, seedeensüüme, L-teaniini ja sidrunmelissi kompleksi, energia- ja taastumisjoogipulbrit. Võistlusdieedi ajal asendan All In One pulbri BCAA kapslitega ning võtan lisaks atsetüül L-karnitiini, et hoida energiat ning toetada kaalulangetust.

Kevaditi olen teinud ka kuuri, kus võtan kollageeni toetavat kompleksi ja Maxi-Hair multikompleksi.

Millised on Sinu välja kujunenud Lambertsi lemmiktooted?

All In One šokolaadimaitseline spordijoogipulber, oomega-3 kalaõli ja energia- ja taastumisjoogipulber värskendava apelsini maitsega.

Milliseid häid nippe või mõtteid annaksid/soovitaksid tulevastele huvilistele, kes samuti soovivad alustada bikiinifitnessiga?

Mõtle enda jaoks selgeks miks sa seda teha tahad ja kas sa oled valmis 4-5 korda nädalas regulaarselt treenima. Võib rääkida mõne juba võistleva sportlasega või selle ala treeneriga ning uurida natuke lähemalt selle ala ja võistlusettevalmistuse kohta. Ning kui huvi on kindel, siis kindlasti soovitan leida endale treener, kes koostab treeningkava, vaatab üle harjutuste sooritamise tehnika, vajadusel selgitab toitumisega seonduvat, hoiab arengul silma peal ning juhendab ka võistlusettevalmistust ja dieeti. Hea treener on sellel teekonnal väga oluline.

 

Artiklis mainitud tooted