Tagasi

Piparmündiõli kasulikkusest seedeelundkonnale

Categories

Levinuimad seedehäired on kõhukinnisus, gaasid ning ärritunud soolesündroom. Põhjuseid nendeks on palju – alates toitumisharjumusest lõpetades vähese liikumisega ning ebatervislike eluviiside domineerimisega meie elus. Kuidas neid ebameeldivaid sümptomeid siis naturaalsete meetoditega leevendada? Üks abistav meetod, mille efektiivsust on uuritud ning tõestatud ka mitmete uuringutega, on piparmündiõli.

Uuringud on näidanud, et piparmündi eeterlikus õlis sisalduv toimeaine mentool rahustab seedeelundkonna lihaseid ning selle kaudu aitab parandada sapi voolu, mida keha kasutab sealhulgas rasvade lagundamiseks ning seedimiseks. Selle tulemusel läbib toit keha kiiremini ega põhjusta seedevaevusi.

Piparmünt

Piparmündil on maailmas pikk kasutusajalugu. Tavaliselt on piparmündiga leevendatud selliseid vaevusi nagu iiveldus, oksendamine, alakõhuvalu, seedehäired, ärritunud soolesündroom ning puhitus. Ärritunud soolesündroomiga patsientidel on piparmündiõli tarvitamist (näiteks kapslitena) mitmetel juhtudel kirjeldatud kui “esimest ravimit”, sest need võivad turvaliselt aidata, leevendades nii ebameeldivaid sümptomeid kui ka parandades sinu igapäevast elukvaliteeti.

Kuidas ikkagi piparmündiõli preparaadid (nt kapslid) toimivad?

Uuringud on näidanud, et piparmündi eeterlikus õlis sisalduv toimeaine mentool rahustab seedeelundkonna lihaseid ning selle kaudu aitab parandada sapi voolu, mida keha kasutab sealhulgas rasvade lagundamiseks ning seedimiseks. Selle tulemusel läbib toit keha kiiremini ega põhjusta seedevaevusi. Samuti on leitud, et piparmündiõli on efektiivne alternatiiv ravimitele, mis ravivad lihasspasme seedeelundkonnas. Lihtsalt öeldes, piparmündiõli lõdvestab lihaseid, mis takistavad valulikkust põhjustavatel kõhugaasidel edasi liikuda.

Viimasel ajal on piparmündiõli kapslid leidnud kasutamist laialdaselt inimeste poolt, kes on istuva eluviisiga kas tänu tööle või ratastoolis. Piparmündiõli kapslid stimuleerivad soolte tööd väga efektiivselt ning tänu kapslitele saab soolestikku looduslikult toetada, et ei tekiks istuvast eluviisist tingitud erinevaid seedimisega seotud ebameeldivusi. Kui kannatad seedevaevuste all ning soovid leevendada puhitust ning raskustunnet kõhus, siis sümptomite leevendamiseks peaksid proovima piparmündiõli preparaate, võttes neid pool tundi enne või pärast sööki koos mõne taimse tee või klaasi veega.

Artiklis mainitud tooted