Vegan raua Kompleks

 • sisaldab B12-vitamiini ja aminohapet L-lüsiin
 • kurnatuse ja väsimuse vastu
 • hemoglobiini moodustumise toetamiseks
 • rauavaeguseaneemia korral
Suurus
Otsas
Otsas
Otsas
Otsas
 • Gluteenivaba

 • Laktoosivaba

 • Taimetoitlastele

 • Vegan

ANNUSTAMINE

Võta 1-2 tabletti päevas. Raud imendub kõige paremini tühja kõhuga, ebamugavustunde korral võib seda ka võtta koos toiduga. Toidud, mis sisaldavad rohkelt vitamiin C-vitamiini või selle tarbimine toidulisandina aitavad kaasa raua imendumisele.

Kas teadsid?

Kui küpsetad happelisi toite, nagu näiteks tomateid malmpotis, siis lekib potist küpsetamise käigus toitu korralik kogus rauda.

MILLEKS HEA ON?
Väsimus ja kurnatus
Naiste tervis
Immuunsus

Vegan raua kompleks sisaldab rauda ja B12-vitamiini, mis aitavad vähendada väsimust ja kurnatust ning toetavad normaalse immuunsüsteemi toimimist.

Raud on aluseks kõikidele elu protsessidele, sest ilma selleta ei ole võimalik hapniku transport meie kehas. Täpsemalt on raud on hemoglobiini tähtsaks koostisosaks ning hemoglobiin transpordib organismis hapnikku. Raud on samuti lihastes paikneva valgu müoglobiini koostisosaks ning rauapuudusel ei ole organism võimeline ATP-d, mis on organismi energiaallikaks, sünteesima.

Maailma Tervishoiuorganisatsiooni andmetel on rauapuudus tänapäeval kõige enam levinud mineraalaine puudujääk. Riskigruppi kuuluvad kõik vanusegrupid ja mõlema soo esindajad, kuid eelkõige sünnitusealised naised.

Rauapuudus võib põhjustada nii kroonilist väsimust, kurnatust, keskendumisraskusi, depressiooni, peavalu, hingamisraskusi, südamepekslemist, peapööritust, immuunsüsteemi langust kui ka juuste- ning limaskesta probleeme.

Raud aitab kaasa: normaalsele kognitiivsele talitlusele, energiavahetusele, vere punaliblede ja hemoglobiini normaalsele moodustumisele, hapniku normaalsele transpordile kehas, immuunsüsteemi talitlusele, osaleb rakujagunemise protsessis ning vähendab väsimus ja kurnatust.

Raud bisglütsinaadina on maole kergesti talutav ning tänu B12 sisaldusele hästi omastatav.

Vitamiin B12 on vesilahustuv vitamiin, mida on vaja normaalseks närviraku tegevuseks ja  energiavahetuseks. Vitamiin B12 on vajalik terve immuunsüsteemi funktsioneerimiseks, punaliblede moodustumiseks ning väsimuse ja kurnatuse vähendamiseks. Samuti osaleb see energia vabastamisel toidust ning on seega vajalik normaalseks energia metabolismiks.

Lüsiin on asendamatu aminohape, mida meie keha ei ole võimeline tootma, seega peab organism vajaliku lüsiini koguse omastama toidust. Ta mängib olulist rolli raua biosaadavuse tõstmisel.

Kirjanduses tuuakse välja lüsiini võime piirata viiruslikku replikatsiooni ehk raku jagunemist, tänu millele võib see vähendada Herpes Simplex (Tüüp I) tekkimise sagedust. See omakorda võib kaasa aidata herpese ja külmavillide puhangute ennetamisele ning aktiivperioodi lühendamisele.

Lüsiini leidub enim loomsetes toitudes (nt liha), mistõttu usuvad eksperdid, et taimetoitlaste ja veganite lüsiini tase võib olla tavapärasest madalam ning just nemad on riskigrupis, kellel võib esineda selle aminohappe defitsiiti. Defitsiidi määrab arst vastavalt läbiviidud vere analüüsidele.

Lüsiini ei ole soovituslik tarvitada koos aminohappe L-Karnitiiniga, kuna samaaegne manustamine tingib nende aminohapete antagonistliku ehk vastastikkuse toime ja tulemusena väheneb nende toime.

2 tabletti sisaldab 20 mg raud-bisglütsinaati.

KELLELE MÕELDUD?

Kes võiksid Lamberts Vegan Raua kompleksi tarvitada:

 • taimetoitlased
 • veganid
 • inimesed, kellel on rauadefitsiit
 • naised, kellel esineb suure verejooksuga menstruatsioone
 • inimesed, kellel esineb väsimust ning kurnatust
 • inimesed, kellel esineb rauapuudusest tingitud juuste väljakukkumist
 • inimesed, kes soovivad toetada normaalset immuunsüsteemi talitlust
 • inimesed, kes soovivad kaasa aidata vere punaliblede ja hemoglobiini normaalsele moodustumisele
 • inimesed, kes soovivad kaasa aidatada hapniku normaalsele transpordile kehas
 • taimetoitlased ja veganid, kelle lüsiini kogus toidus ei ole piisav
KOOSTISOSAD
Päevane annus 1-2 tabletti sisaldab:
1-2 tabletti %NRV*
Vitamiin B12 125-250 µg 5000-10 000
Raud 10-20 mg 71-142
L-Lüsiin HCl -> millest L-Lüsiin 625-1250 mg -> 500-1000 mg

Koostisosad: L-Lüsiin hüdrokloriid, happesuse regulaator dikaltsiumfosfaatdihüdraat, mahuaine tselluloos, raud (bisglütsinaat), paakumisvastased ained ränidioksiid, stearhape ja magneesiumstearaat, glaseeraine hüdroksüpropüülmetüültselluloos, niiskusesäilitaja glütserool, metüülkobalamiin.

Teave allergeenide kohta: Toode ei sisalda: nisu, gluteen ja gluteeni sisaldavaid ühendeid, oder, soja, muna, piim (ja piimaproduktid), laktoos, pähklid, sulfiteid, seller, kala, koorikloom, pärm.

Hoiatused: Toode sisaldab rauda, mis liigse manustamine korral võib olla ohtlik lastele. Üle 20 mg rauda võib tundlikel inimestel põhjustada kerget maoärritust. Hoida lastele kättesaamatus kohas!

Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust.

Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku eluviisi. Säilitada toatemperatuuril, kuivas.

 

Sarnased tooted

Raud (tsitraat) 14 mg
100 11,87 

Kvaliteet ja usaldusväärsus

Lambertsil on üle 35 aasta kogemust toidulisandite tootmises ja praktikas. Ettevõte on aastate jooksul kujunenud juhtivaks arstide, proviisorite, toitumisspetsialistide, kliinikute, haiglate ning terviseteadlike inimeste toidulisanditega varustajaks. Lisaks on Lamberts bränd esindatud 39. riigis üle maailma.

Kõik Lambertsi tooted on toodetud Suurbritannias rangete farmatseutliste standardite järgi, mis on kooskõlas Hea Tootmistavaga (GMP) ning on heaks kiidetud Suurbritannia Terviseameti (Department of Health), Eesti Ravimiameti ning Põllumajandus- ja Toiduameti poolt, kindlustades toodete puhtuse ja toime.

Miks Lamberts?

Lamberts omab enam kui 35-aastast kliinilist kogemust toodete arendamises, tootmises ja praktikas, mistõttu saame garanteerida toodete ülima puhtuse, kvaliteedi ja efektiivsuse. Olles esindatud 39 riigi üle maailma, kasutavad Lambertsi tooteid oma töös arstid, proviisorid, toitumisspetsialistid, kliinikud ja haiglad. Ligi 200 erineva tootevaliku hulgast leiab igaüks endale vajaliku ja sobiva toidulisandi, et täita soovitud eesmärki.

GMP tootmispõhimõtted

Lambertsi kõik tooted on toodetud Suurbritannias rangete farmatseutliste standardite järgi, mis on kooskõlas Hea Tootmistavaga (GMP – Good Manufacturing Practice). See tähendab, et toidulisandid peavad olema ohutud ning toitainete annus peab olema piisav efektiivse toime saavutamiseks. Samuti peavad koostisained olema stabiilsed ja hästi imenduvad. Lisaks peab tooraine olema kvaliteetne ning puhas.

Terviseakadeemia

Toidulisand peab sisaldama toitainet, vitamiini, mineraali või ravimtaime õiges kontsentreeritud koguses, mis on vajalik efektiivse toime saavutamiseks! Lambertsi tootefilosoofia

Tasuta konsultatsioon

Võta ühendust kogenenud apteekritega, et leida endale parim toidulisand.

Küsi apteekrilt Toidulisandi teejuht
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]