Tagasi

Florisene – lahendus juuste väljalangemisele!

Categories

Krooniline Telogen effluvium (Chronic Telogen Effluvium – CTE) on termin, mida kasutatakse liigse ja püsiva juuste väljalangemise kirjeldamiseks.

Uuringud on näidanud, et kuni 33% naistel on “vähem juukseid” kui viis aastat tagasi. Suurenenud juuste väljalangemine pole ainult paratamatu vananemise või stressiga kaasnev tagajärg.

Paljude jaoks on juuste väljalangemine õõvastav ning igal aastal otsivad sajad tuhanded naised abi perearstidelt ning apteekritelt. 95% juuste väljalangemisest saab jagada kahe etioloogilise tüübi vahel: 20% moodustab geneetiline juuste väljalangemine (mehed või androgeneetiline alopeetsia) ning 80% juuste krooniline puhkefaas ehk Chronic Telogen Effluvium ehk CTE.

Kui ferritiini tase langeb alla teatud punkti, mis võib individuaalselt erineda (tavaliselt 40 – 70 μg/l), saab juuste kasvu tsükkel häiritud ning sellele järgneb juuste väljalangemine.

CTE ja selle põhjused

Viimase 10 aasta jooksul sadu naisi hõlmanud uuringud on näidanud, et CTE suurimaks põhjustajaks on madal ferritiini tase. Ferritiin on rauadepoo valk ehk kui palju rauda on sinu keha “kogunud”.

Kui ferritiini tase langeb alla teatud punkti, mis võib individuaalselt erineda (tavaliselt 40 – 70 μg/l), saab juuste kasvu tsükkel häiritud ning sellele järgneb juuste väljalangemine.

Mõnede naiste jaoks põhjustab see järk-järgulist juuste väljalangemist – lõpptulemuseks on näiteks õhem hobusesaba. Teiste jaoks on väljalangemine suhteliselt äkiline ja väga ilmne ning märkavad, et peale kammimist on harjas tunduvalt rohkem juuksekarvu või on tuleb neid juuste pesuga märgatavalt rohkem ära.

Madal ferritiini tase on tänapäeval väga levinud probleem suure verekaotuse tõttu menstruatsiooni ajal ning vähese punase liha söömise tõttu.

Kuna madal ferritiini tase ei pruugi väljenduda aneemiana (madal hemoglobiini tase), ei pruugi CTE-ga kaasneda muid kliinilisi sümptomeid peale suurenenud juuste väljalangemise.

Florisene – lahendus CTE-le

Kliinilised uuringud on näidanud, et kui ferritiini tase tõstetakse inimese “käivituspunktist” kõrgemale, siis juuste kasv taastub. Seda fakti kinnitanud uuringud on tuvastanud ka konkreetsete toitainete kombinatsiooni kasutamise tähtsuse, mis on olemas ka Florisene tablettides.

Kuigi tavaliselt on võtmeteguriks raud, mängivad ka teised toitained olulist rolli. Seda rõhutasid uuringud, mis näitasid, et märkimisväärne osa naistest, kellele anti rauapreparaati, ei reageerinud sellele, isegi kui neile manustati suurt annust rauda koos täiendava C-vitamiiniga (mis aitab raual imenduda).

Sellest probleemist saadi üle kui saadi aru, et paljude inimeste toitumises on väga väike aminohappe L-lüsiini tarbimine, seda eriti nende puhul, kes söövad vähe liha või ei söö seda üldse.

Kui L-lüsiini lisati teistele tarvitatavatele toitainetele, saavutasid enamus naisi seatud ferritiini taseme ning aja jooksul nende juuste maht suurenes. Mitmed kuud hiljem peale nende toitainete manustamise lõpetamist jätkus juuste väljalangemine.

Florisene on kliiniliselt heaks kiidetud toidulisandite kooslus, mis sisaldab endas kõrge imenduvusega rauda, märkimisväärses koguses asendamatut aminohapet L-lüsiin ning C-vitamiini ja vitamiini B12, mis aitavad raual paremini imenduda. Lisaks veel biotiin ja seleen, mis aitavad kaasa juuste tervisele.

TÄHELEPANU! Florisene tabletid sisaldavad rauda ja neid võiks ideaalis tarvitada vähemalt pool tundi enne söögikorda. Tundliku seedimisega inimestel tasub tähelepanelik olla, sest võivad tühja kõhuga tarvitades iiveldust tekitada ja seega kindlasti võtta koos kerge einega.

Florisene tablette tarvitades ära tarbi ühtegi teist rauda sisaldavat preparaati!

Ingliskeelne täispikk artikkel on leitav siit: http://florisene.com/

Artiklis mainitud tooted