Tagasi

Neli lihtsat viisi hoidmaks nahka pehme ja nõtkena terve talvehooaja vältel

Categories

Külmad temperatuurid, madal niiskus ja kütmine siseruumides on kombinatsioon tingimustest, mis võib muuta su naha talvekuudeks sama kuivaks kui on Sahara kõrbes. Kokkupuude külma ilmaga võib anda oma panuse kollageeni (ühendav kude, mis hoiab nahka tugevana) lagunemisse, mille tulemuseks on rohkem kortse, lõheline nahk ning kuiv ja lagunev jume. Kuna keha on üldjuhul kaetud, siis sinu käed ja nägu saavad põhiraskuse kannatustest, mida põhjustavad külm, tuul ja päike. Järgnevalt mõned näpunäited, kuidas neid kaitsta talve laastava töö eest.

Niisuta, niisuta, niisuta

Niisutajad täidavad lõhed ja praod, taastades naha elastsuse ning annavad nahale ühtlase ja nõtke välimuse. Kosmeetiku külastamine pole alati vajalik, kuid loputusvee asemel tasub mõelda kreemi või salvi kasutamisele. Kreemid ning salvid sisaldavad rohkem õli ning kaitsevad nahka kauem kui veega lahjendatud loputusveed. Kontollige, et koostisosade hulgas oleks kasulikke aineid nagu glütseriin, vaseliin, lanoliin, nisuidude õli, jojoba, mineraalõli, kurgirohuõli, värvisafloor (Carthamus tinctorius) või granaatõuna seemnete õli.

Ära unusta kasutada päikesekreemi

Jäta meelde, et ka talvine päike võib tekitada päikesepõletuse, eriti kui oled mägedes suusatamas. Kreemita end SPF 30 tugevusega niisutuskreemiga. Erinevalt päikesekreemidest tulevad need kreemid veega maha, kuid see ei tohiks segada – kui just ei ole plaanis väli-mullivanni karata.

Kanna järjekindlalt kindaid

Su käed tänavad sind selle eest! Kui külm talveõhk muudab nad siiski kuivaks , siis tee läbi järgnev protseduur – kanna kätele õhuke kiht vaseliini ning pane magama minnes kindad kätte. Sama protseduuri võid kasutada ka jalgade puhul (kuid asenda kindad sokkidega).

Pese hoolikalt

Vesi koorib su nahalt õlid maha, mistõttu tasub talvekuudel säästlikult pesta. Kasuta pehmeid seebivabasid puhastajaid, mis ei kuivata nahka. Pese nägu ainult õhtuti, eemaldamaks meiki ja mustust. Hommikuti ei ole tarvidust nägu pesta. Kui sa vajad igahommikust veeplärtsatust näkku, siis pane kerget niisutajat niisketele kätele ja seejärel loputa maha sooja veega.

Näo pesemisel kasuta sooja vett ning loputamisel jahedat. Jaheda veega loputus pitsitab veresooni ja rahustab nahka, et säilitada näopuhastaja niisutavat toimet.

Käi dušši all kiirelt ja kanna niisutaja nahale kolme minuti jooksul peale pesemist, et niiskus jääks naha sisse.

Allikas: Aisle7. All rights reserved. Aisle7.com