Tagasi

Colladeen Derma Plus – looduslik valem naha tervise parandamiseks ja kaitseks

Categories

Kõik nahast…

Nahk on meie keha kõige suurem organ, kaaludes üle kolme kilogrammi ning millist võrratut tööd ta meie heaks teeb! Ta on veekindel barjäär, et vältida vee kaotust, isoleerib keha ekstreemsete temperatuuride eest, kaitseb kudesid kahjustava päikesevalguse eest ning on esimene kaitse bakteriaalsete infektsioonide eest. Ta venib kui me liigutame ning kui ta saab kahjustada, siis paraneb ise.

Võimas kaitse taimedest tänu fütokeemilistele toitainetele

Iga taim, mis kasvab ereda päikesevalguse käes, peab oma õrna DNA-d kaitsma selle kahjustuste eest ning on selleks välja arendanud spetsiaalsed ühendid ning pigmendid. Paljud neist on meie jaoks olulised toitained, mida saame roheliste lehtköögiviljade, marjade ning puuviljade söömisel.

Paljud neist toitainetest on klassifitseeritud kui antioksüdandid ning sisaldavad vitamiine C ja E. Keha kasutab antioksüdante vabade radikaalide (potentsiaalselt kahjulikud ühendid) neutraliseerimiseks, mis tekivad, kui me saame liiga palju päikesevalgust.

Päikesekaitse seestpoolt

Teised taimedest pärit toitained, näiteks luteiin, flavonoidid, lükopeen, antotsüaniidid ja karoteenid, võivad samuti käituda kui antioksüdandid. Kuid praeguseks on teada, et osad neist “fütokemikaalidest” pakuvad kaitset kahjustava päikese eest ka muul moel.

Näiteks luteiin, mis on roheliste lehtköögiviljade söömisel (nt lehtkapsas ehk kale) saadav karotenoidne pigment, ladestub silma maakulasse, kus ta filtreerib välja valguse kahjustavad lainepikkused ning seeläbi kaitseb õrnasid fotoretseptori rakke kahjustuse eest.

Värsked uuringud näitavad, et keha kasutab luteiini ka naha kaitsmiseks kahjustava päikesevalguse eest. Ka teised fütokemikaalid, just antotsüaniidid, pakuvad uuringute põhjal samasugust kaitset. Kaitse toimimise uurimine on näidanud kompleksset toimet naha keemiale ning tõstatanud võimaluse, et need ühendid võivad aidata juba eksisteerivatest päikesekahjustustest taastuda.

Aja jooksul muutub nahk järjest õhemaks, ta muutub lõdvaks ning näib üldiselt kuivem. Erinevad niisutajad võivad veidikene aidata, kuid tegelikult vajab abi aluskiht – dermis.  Ning ainukene viis seda niisutada ning aidata on seespidiselt – läbi väikeste kapillaaride võrgustiku.

Colladeen Derma Plus uuringud

Uuringus, mis kestis 12 nädalat, osales 60 täiskasvanut vanuses 50-70 aastat. Tulemusi mõõdeti 4, 8 ja 12 nädala tagant. Pool grupist võttis päevas kaks tabletti Colladeen Derma Plusi ning teine pool grupist platseebo tablette. Uuringu tulemustest:

Elastsus ja tugevus

Kortsud on naha vananemise kõige enim kirjeldatud tunnus, sest neid on silmaga kõige paremini märgata. Kuid meie välimuses mängib suurt rolli ka naha elastsuse ja tugevuse vähenemine, kuigi need muutused ei pruugi silmaga nii hästi näha olla. Aja jooksul muutub nahk järjest õhemaks, ta muutub lõdvaks ning näib üldiselt kuivem. Erinevad niisutajad võivad veidikene aidata, kuid tegelikult vajab abi aluskiht – dermis.  Ning ainukene viis seda niisutada ning aidata on seespidiselt – läbi väikeste kapillaaride võrgustiku.

Naha elastsus väheneb, sest vananedes toodavad meie kehad järjest vähem kollageeni ning elastiinkiude (kudede elastsuse tagajaid), seega tasakaal lagunemise ja nende valgukiudude uuenemise vahel muutub halvemaks. Seda täiendavad veel välised tegurid, eriti päikesekahjustus. Päikesevalgus põhjustab nii vabade radikaalide tootmise kui ka lokaliseeritud põletiku, mis omakorda lülitavad sisse keha enda kollageeni ja elastiini lagundavad ensüümid (Matrix Metalloproteinase – MMP) ning nende hävimine kiireneb. Loomulikult on päikesekreemi kasutamine üks viis selle vältimiseks, kuid uuringud on näidanud, et teatud taimede toitained võivad MMP ensüümidega „seonduda“ aeglustades seega kollageeni ja elastiini lagunemist.

Mida leiti?

Colladeen Derma Plusi manustanud grupi tulemused näitasid seda, et statistiliselt suurenes uuringu lõpuks naha elastsus märkimisväärsed 12% võrreldes platseebot võtnud rühmaga. 4. ja 8. nädala mõõtmised näitasid seda, et parandused suurenesid aja jooksul. Loomulikult sõltuvad tulemused igast inimesest individuaalselt

Kortsud

Uuringu jaoks võeti silma ümbruse nn”varese jalgade” piirkonnast jäljend, mis skaneeriti, et võrrelda kortsude sügavust inimese hilisemate mõõtmistega.

Colladeen Derma Plusi tarvitanud kontrollgrupis täheldati kortsude sügavuse vähenemist 4. ja 8. nädalal ning 12. nädala mõõtmisel oli kortsude sügavus vähenenud märkimisväärsed 6%. Platseebot tarvitanud rühmas sarnaseid tulemusi ei olnud.

See näitab, et erinevatest täiskasvanutest koosnevas rühmas võib Colladeen Derma Plusi kasutamine märkimisväärselt vähendada kortsude sügavust ning nende tulemuste paranemine jätkus kuni uuringu lõpuni 12. nädalal. See tähendab, et pikema aja jooksul on võimalik saavutada veel paremaid tulemusi! Muidugi on tulemused iga inimese puhul erinevad ning sõltuvad tema vanusest, juba olemas olevast päikesekahjustusest, nahatüübist ning toitumisest.

Kapillaarilaiendid

Kuni 30% naistest esineb kapilaarilaiendeid ehk ämblikveene. Need on pisikesed punased ja sinised kapillaarid, mida leidub tavaliselt näos või reitel. Need võivad tunduda lühikesed, näivalt mitteühendatud jooned, või ühineda, moodustades ämblikuvõrgu- või puuvõralaadse joonise.

Selles uuringus jagati naised, kellel esines kapillaarilaiendeid reitel, kahte gruppi – Colladeen Derma Plus ja platseebo gruppi – ning nende amblikveene hinnati väljakujunenud protokolli järgi visuaalselt. Sama hinnangut ja mõõtmist kasutati ka uuringu lõpus.

Mida leiti?

Colladeen Derma Plusi tarvitanud rühmal oli näha 50% vähem ämblikveene ning platseeborühmal ei tuvastatud ühtegi muutust. See fantastiline tulemus kinnitab, et Colladeen Derma Plusi või Kollageeni toetava looduslik kompleks Colladeeni tarvitamine igapäevaselt aitab ämblikveenide vähenemisele kaasa!

Küsimused ja vastused Colladeen Derma Plus kohta

Kas Colladeen Derma Plus sisaldab kollageeni?

Ei sisalda. Kollageen on proteiin, mida leidub ainult loomades, seega igasugused kollageenilisandid, nt želatiin, on lihatööstuse kõrvalproduktid. Colladeen Derma Plus sisaldab ainult taimseid komponente, mis aitavad kaitsta meie keha enda kollageeni.

Kas ma võin Colladeen Derma Plusi tarvitada koos teiste toidulisanditega?

Jah, seda võib tarvitada koos teiste toidulisanditega. Kui Sinu põhieesmärgiks on naha tervise parendamine, siis meie soovitame lisaks juurde tarvitada veel oomega-3-rasvhappeid. Sõltuvalt toitumisest, võib kasu olla ka vitamiinide ja mineraalainete kompleksist.

Kas Colladeen Derma Plus ja Tugevatoimeline Kollageeni kompleks on erinevad?

Jah, mõlemad sisaldavad samas kõrges koguses antotsüaane, kuid Colladeen Derma Plus sisaldab lisaks luteiini ning rohelise tee ekstrakti.

Kas Colladeen Derma Plus asendab niisutavaid kreeme?

Vastus on ei! Colladeen Derma Plus töötab nahapinna all, et suurendada kollageeni ja elastiini kogust dermises. Niisutavad kreemid aga toimivad pindmiselt, mis annavad hea, kuid lühiajalise tulemuse. Seega soovitame Sul Colladeen Derma Plusi tarvitades jätkata oma tavapärase niisutamise režiimiga, sest Colladeen Derma Plus ning niisutavad kreemid pigem aitavad teineteist.

Kas Colladeen Derma Plusi võib pikemaajaliselt tarvitada?

Jah, Colladeen Derma Plusis sisalduvaid toitaineid on ohutu tarvitada pikka aega.

Kui kaua peab tarvitama Colladeen Derma Plus tablett?

Naha tervisele positiivsed tulemused on näha juba 4 nädala pärast.

Kas ma pean siiski kasutama päikesekaitsekreemi?

Jah! Kuigi Colladeen Derma Plus annab päikese kaitset seespidiselt, on siiski väga tähtis järgida tavapärast päikesekaitserežiimi.

Allikas:
Lamberts Healthcare Ltd. Colladeen DermaPlus leaflet

Artiklis mainitud tooted