Tagasi

Serenoapalm aitab leevendada healoomulisi eesnäärme suurenemise sümptomeid!

Categories

Serenoapalm on pisike Ameerika Ühendriikide lõunaosas metsikult kasvav palmipuu, mis on oma nime saanud iga lehe all olevatest okkalistest sae hammast meenutavate varte järgi. Taime eluiga on 700 aastat ning tundub peaaegu hävitamatu põua, kahjurite rünnakute või tulekahjude poolt. Tema ravivad omadused pärinevad sini-mustadest marjadest, mida korjatakse tavaliselt augustis ja septembris.

Uuringud on näidanud, et serenoapalm tekitab vähem kõrvaltoimeid (nt ei tekita ta impotentsust) ning on kiirema toimega kui tavapärased eesnäärme ravimid – selle tõhusust on märgata juba vaid 30 päeva pärast!

Mida ta teeb?

Serenoapalmil on rahvameditsiinis väga pikk kasutusajalugu – näiteks põlisameeriklased kasutasid seda kuseteede häirete raviks. Aastaid on seda kasutatud ka püsiva köha leevendamiseks ja seedimise parandamiseks. Tänapäeval tugineb tema kuulsus peamiselt võimel leevendada eesnäärme suurenemise sümptomeid, mida on kinnitatud ka paljude uuringutega.

Peamised kasutegurid

Itaalias, Prantsusmaal, Saksamaal ning teistes riikides määravad arstid tavapäraselt serenoapalmi eesnäärme healoomulise suurenemise puhul. Kui kreeka pähkli suurune eesnääre suureneb (tavaline nähtus, mis mõjutab rohkem kui pooli üle 50. aastaseid mehi), võib see suruda ureetra ehk kusiti peale. Selle tulemuseks on tihe urineerimine (eriti öösiti), nõrk uriini vool, valulikkus urineerimisel ja / või raskused põie täielikul tühjendamisel. Teadlased usuvad, et serenoapalm suudab neid sümptomeid leevendada mitmel viisil. Kõige tähtsam on see, et näib, et serenoapalm muudab eesnäärme rakkude paljunemist põhjustavate erinevate hormoonide taset. Lisaks võib see ravimtaim ohjeldada põletikku ning vähendada kudede turset.

Uuringud on näidanud, et serenoapalm tekitab vähem kõrvaltoimeid (nt ei tekita ta impotentsust) ning on kiirema toimega kui tavapärased eesnäärme ravimid – selle tõhusust on märgata juba vaid 30 päeva pärast!

Täiendavad kasutegurid

Kuigi on kindlaid tõendeid selle kohta, et serenoapalm leevendab healoomulise eesnäärme suurenemise sümptomeid, on selle ravimtaime teised võimalikud eelised spekulatiivsemad. Seda on kasutatud teatud eesnäärmepõletike (prostatiit) raviks. Laboris on see näidanud immuunsüsteemi suurenenud võimet baktereid hävitada, mis viitab sellele, et tegemist võib olla potentsiaalse eesnäärme või kuseteede infektsioonide raviga. Serenoapalm mõjutab ka vähki soodustavate hormoonide taset, seega uurivad teadlased ka selle võimalikku rolli eesnäärmevähi ennetamisel.

Tavalised kasutusalad:

  • Leevendab sagedast öist urineerimist ja teisi suurenenud eesnäärme sümptomeid.
  • Leevendab eesnäärmepõletikku.
  • Võib tugevdada immuunsüsteemi ning ravida kuseteede infektsioone.

Tarvitamise juhised

Tavaline annustamine on 160 mg kaks korda päevas. Olge ettevaatlik suuremate koguste võtmisel: teaduslikud uuringud ei ole uurinud üle 320 mg ööpäevaste annuste mõju. Valige ekstraktist valmistatud toidulisand, mis sisaldab standardiseeritud 85-95% rasvhappeid ja steroole – need on marjades sisalduvad toimeained, mis vastutavad selle ravitoime eest. Serenoapalmi võib manustada nii koos toiduga kui ilma.

Enne, kui hakkate seda ravimtaime tarvitama eesnäärme suurenemise sümptomite vastu, konsulteerige kindlasti enda arstiga, sest eesnäärme suurenemine võib olla ka vähi tagajärg.

Võimalikud kõrvaltoimed

Kõrvaltoimed on väga harvad, kuid võivad olla nt kerge alakõhuvalu, iiveldus, pearinglus või peavalu. Kui kõrvaltoimed ilmnevad, vähendage doosi või lõpetage selle tarvitamine.

Allikas: Guide to Natural Healthcare

Artiklis mainitud tooted

Serenoapalmi ekstrakt 160 mg
60 22,47