B2-vitamiin (riboflaviin) 50 mg

 • vesilahustuv vitamiin, mida on organismis vaja süsivesikute, valkude ja rasvade metaboliseerimiseks
 • peavalu või migreeni vastaseks abiks
 • naha tervise toetamiseks
Suurus
Laos
Otsas
Laos
Otsas
 • Gluteenivaba

 • Laktoosivaba

 • Taimetoitlastele

 • Vegan

ANNUSTAMINE

Võta 1-2 kapslit päevas koos toiduga. Katarakti ennetamiseks soovitame võtta 25 mg päevas. Migreeni korral on soovituslik võtta 40 mg riboflaviini päevas. Ei ole soovituslik võtta samaaegselt alkoholi või teiste ravimitega.

Kas teadsid?

Esimest korda eraldati riboflaviini aastal 1930, 1g B2 vitamiini saamiseks kulus üle 5000 liitri piima. Tänapäeval toodetakse riboflaviini mikroorganismide (nt Ashbya gossypii) abil.

MILLEKS HEA ON?
Energia
Närvisüsteemi toetamine
Oksüdatiivne stress
Silmade tervis
Väsimus ja kurnatus
Südame tervis

Riboflaviin ehk B2-vitamiin on vesilahustuv vitamiin, mida on organismis vaja aminohapete ja rasvade töötlemiseks ning B6-vitamiin ning foolhappe aktivatsiooniks. Riboflaviin aitab ka süsivesikuid ATP-ks ehk otseseks energiaks muuta ning teatud olukordades käitub B2-vitamiin antioksüdandina.

Riboflaviin on oluline ka pehmete kudede paranduslikuks- ja säilitusfunktsiooniks ning osaleb erütrotsüütide tootmisprotsessis. Samuti sõltub türeoidhormooni tootmine kui ka immüüsüsteemi rakud riboflaviini olemasolust.

Kirjanduses on välja toodud ka B2-vitamiini positiivne toime tihti esinevate peavalude korral või / ja krooniliste migreenihoogude puhul. B2-vitamiin võib tõsta energiareservide taset ajurakkudes. B2-vitamiini tarvitamisest peavalude korral konsulteeri kindlasti ka arsti ja apteekriga.

Oluline aspekt B2-vitamiini puhul on selle toime silmanägemisele. Nimelt võib see aidata ennetada katarakti tekkeriski. See on oluline just nendele inimestele, kelle perekonnas nimetatud silmahaiguse esinemine on teada. Sel juhul tuleks konsulteerida silmaarstiga, et piisava B2 tarvitamisega ennetada katarakti tekkimist.

Lisaks on riboflaviin on oluline toitaine just selletõttu, et võtab osa väga paljudest protsessidest meie organismis: aitab kaasa närvisüsteemi normaalsele funktsioneerimisele, normaalsete erütrotsüütide säilitamisele, terve naha säilitamisele, hea nägemise säilitamisele, väsimuse ja kurnatuse vähendamisele.

KELLELE MÕELDUD?

Kes võiksid B2-vitamiini ehk riboflaviini tarvitada:

 • inimesed, kellel esineb B2-vitamiini puudusest tingitud aneemia
 • inimesed, kellel esineb peavalusid ja migreenihoogusid
 • inimesed, kes soovivad toetada immuunsüsteemi
 • inimesed, kes soovivad toetada limaskesti
 • inimesed, kes soovivad kaasa aidata närvisüsteemi normaalsele säilitamisele
 • inimesed, kes soovivad kaasa aidata terve naha, hea nägemise säilitamisele
 • inimesed, kes soovivad vähendada väsimust ja kurnatust
 • inimesed, kes soovivad ennetada katarakti tekkeriski
KOOSTISOSAD
Päevane annus 1-2 kapslit sisaldab:
1-2 kapslit %NRV*
Riboflaviin (B2-vitamiin) 50 mg 3571

Koostisosad: riisipulber, kapslikate hüdroksüpropüülmetüültselluloos, riboflaviin, paakumisvastased ained magneesiumstearaat ja ränidioksiid.

Teave allergeenide kohta.Ei sisalda: nisu, gluteen, oder, soja, muna, piim ja piimaproduktid, laktoos, pähklid, sulfit, seller, kala, koorikloom, pärm.

Hoiatused: Mitte tarvitada raseduse ja rinnaga toitmise ajal. B2-vitamiini tarvitamisega võib uriini värvus muutuda tumekollaseks. See on ohutu ja näitab, et organism kasutab riboflaviini efektiivselt. Vedelike suuredatud tarbimine võib uriini värvuse normaliseerida. Hoida lastele kättesaamatus kohas!

Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust.

Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku eluviisi. Säilitada toatemperatuuril, kuivas.

 

Sarnased tooted

Foolhape 400 μg
8,99 
B12-vitamiin 100 μg
12,58 

Kvaliteet ja usaldusväärsus

Lambertsil on üle 35 aasta kogemust toidulisandite tootmises ja praktikas. Ettevõte on aastate jooksul kujunenud juhtivaks arstide, proviisorite, toitumisspetsialistide, kliinikute, haiglate ning terviseteadlike inimeste toidulisanditega varustajaks. Lisaks on Lamberts bränd esindatud 39. riigis üle maailma.

Kõik Lambertsi tooted on toodetud Suurbritannias rangete farmatseutliste standardite järgi, mis on kooskõlas Hea Tootmistavaga (GMP) ning on heaks kiidetud Suurbritannia Terviseameti (Department of Health), Eesti Ravimiameti ning Põllumajandus- ja Toiduameti poolt, kindlustades toodete puhtuse ja toime.

Miks Lamberts?

Lamberts omab enam kui 35-aastast kliinilist kogemust toodete arendamises, tootmises ja praktikas, mistõttu saame garanteerida toodete ülima puhtuse, kvaliteedi ja efektiivsuse. Olles esindatud 39 riigi üle maailma, kasutavad Lambertsi tooteid oma töös arstid, proviisorid, toitumisspetsialistid, kliinikud ja haiglad. Ligi 200 erineva tootevaliku hulgast leiab igaüks endale vajaliku ja sobiva toidulisandi, et täita soovitud eesmärki.

GMP tootmispõhimõtted

Lambertsi kõik tooted on toodetud Suurbritannias rangete farmatseutliste standardite järgi, mis on kooskõlas Hea Tootmistavaga (GMP – Good Manufacturing Practice). See tähendab, et toidulisandid peavad olema ohutud ning toitainete annus peab olema piisav efektiivse toime saavutamiseks. Samuti peavad koostisained olema stabiilsed ja hästi imenduvad. Lisaks peab tooraine olema kvaliteetne ning puhas.

Terviseakadeemia

Toidulisand peab sisaldama toitainet, vitamiini, mineraali või ravimtaime õiges kontsentreeritud koguses, mis on vajalik efektiivse toime saavutamiseks! Lambertsi tootefilosoofia

Tasuta konsultatsioon

Võta ühendust kogenenud apteekritega, et leida endale parim toidulisand.

Küsi apteekrilt Toidulisandi teejuht