Raud (tsitraat) 14 mg

 • raud on tsitraadivormis, mida keha suudab lihtsalt omastada ja kasutada
 • tsitraadivorm on sobilik kasutamiseks eelkõige eakatele, rasedatele, imetavatele naistele ning tundliku maoga inimestele
 • hemoglobiini moodustumise toetamiseks
Suurus
Laos
Otsas
Laos
Otsas
 • Gluteenivaba

 • Laktoosivaba

 • Taimetoitlastele

 • Vegan

ANNUSTAMINE

Võta 1-4 tabletti päevas. Raud imendub kõige paremini tühja kõhuga, ebamugavustunde korral võib seda võtta ka koos toiduga. Toidud, mis sisaldavad rohkelt C-vitamiini või selle tarbimine toidulisandina aitavad kaasa raua imendumisele.

Kas teadsid?

Raua defitsiidist võib märku anda suurenenud tundlikus külma vastu. Naised, kellel on isegi kerge rauavaegus, tunnevad külma varem kui optimaalse raua tasemega naised.

MILLEKS HEA ON?

 

Väsimus ja kurnatus
Naiste tervis
Rasedus ja imetamine

Raud on aluseks kõigidele elu protsessidele, kuna selleta ei ole võimalik hapniku transport meie kehas. Raud on hemoglobiini tähtsaks koostisosaks. Hemoglobiin transpordib organismis hapnikku. Raud on samuti lihastes paikneva valgu müoglobiini koostisosaks ning rauapuudusel ei ole organism võimeline ATP-d, mis on organismi energiaallikaks, sünteesima.

Maailma Tervishoiuorganisatsiooni andmetel on rauapuudus tänapäeval kõige enam levinud mineraalaine puudujääk. Riskigruppi kuuluvad kõik vanusegrupid ja mõlema soo esindajad, kuid eelkõige sünnitamisealised naised.

Rauapuudus võib põhjustada nii kroonilist väsimust, kurnatust, keskendumisraskusi, depressiooni, peavalu, hingamisraskusi, südamepekslemist, peapööritust, immuunsüsteemi langust kui ka juuste- ning limaskestaprobleeme.

Raud aitab kaasa: normaalsele kognitiivsele talitlusele, energiavahetusele, vere punaliblede ja hemoglobiini normaalsele moodustumisele, hapniku normaalsele transpordile kehas, immuunsüsteemi talitlusele, osaleb rakujagunemise protsessis ning vähendab väsimus ja kurnatust.

Lamberts tootes sisaldub raud tsitraadina, mida keha suudab lihtsalt omastada ja kasutada. Tsitraadi vorm on kõige leebem rauaga seotud sool, mis on meie seedesüsteemile väga hästi talutav ning lisaks aitab kaasa ka raua imendumisele. Iga tablett sisaldab 14 mg rauda (tsitraadina), mis on soovitatav päevane kogus.

Leebe raua tsitraadivorm on seetõttu sobilik kasutamiseks eelkõige eakatele, rasedatele, imetavatele naistele ning tundliku maoga inimestele.

Viimased uuringud toovad välja, et pikaajalise raua kasutamise puhul ei ole soovituslik tarvitada suuremaid raua annuseid kui 50 mg, kuna liiga kõrged annustamisskeemid on seedesüsteemile väga kurnavad ning võivad tekitada erinevaid ebameeldivaid tervisemuresid (kõhukinnisus, halb enesetunne jne.).

Rauda suudab meie organism omastada toidulisanditest kõige paremini väikestes annustes, mistõttu päeva jooksul kuni 50 mg raua tablettide manustamine on hea viis tagada, et seedesüsteemi ei kurnata.

Rauadefitsiidi või mõne muu tervisemure korral tuleb raua päevast tarvitamise kogust tõsta. Enne pea nõu apteekri või arstiga, kes õige annustamise soovitab.

Lambertsi rauatablette tarvita alati pool tundi enne söömist või tühja kõhuga ning võid võtta 1-4 tabletti korraga või jagad manustamiskorrad päeva peale (hommik, lõuna, õhtu).

KELLELE MÕELDUD?

Kes võiksid tarvitada Lambertsi Raua (tsitraat) 14 mg tablette:

 • inimesed, kellel esineb rauavaegusaneemiat
 • naised, kellel esineb suure verejooksuga menstruatsioone
 • inimesed, kellel esineb väsimust ning kurnatust, mis on põhjustatud rauapuudusest
 • inimesed, kes soovivad toetada normaalset immuunsüsteemi talitlust
 • inimesed, kes soovivad kaasa aidata vere punaliblede ja hemoglobiini normaalsele moodustumisele
 • inimesed, kes soovivad kaasa aidatada hapniku normaalsele transpordile kehas
 • inimesed, kellel on tundlik seedesüsteem ja teised rauapreparaadid ei sobi
 • rasedad ja imetavad naised, kellel on vaja tõsta hemoglobiini taset
 • eakad rauapuuduse korrigeerimiseks
KOOSTISOSAD
Päevane annus 1-4 tabletti sisaldab:
1-4 tabletti %NRV*
Raud (raudtsitraat) 14-56 mg 100-400

Koostisosad: happesuse regulaator dikaltsiumfosfaat, mahuaine tselluloos, raudtsitraat, modifitseeritud tärklis, paakumisvastased ained ränidioksiid ja magneesiumsteraat, glaseeraine hüdroksüpropüülmetüültselluloos, niiskusesäilitaja glütserool), emulgaator stearhape.

Teave allergeenide kohta. Ei sisalda: nisu, gluteen, oder, soja, muna, piim ja piimaproduktid, laktoos, pähklid, sulfit, seller, kala, koorikloom, pärm.

Hoiatused: Toode sisaldab rauda, mis liigse manustamine korral võib olla ohtlik lastele. Üle 20 mg rauda võib tundlikel inimestel põhjustada kerget maoärritust. Hoida lastele kättesaamatus kohas!

Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust.

Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku eluviisi. Säilitada toatemperatuuril, kuivas.

 

Sarnased tooted

Vegan raua Kompleks
23,64 

Kvaliteet ja usaldusväärsus

Lambertsil on üle 35 aasta kogemust toidulisandite tootmises ja praktikas. Ettevõte on aastate jooksul kujunenud juhtivaks arstide, proviisorite, toitumisspetsialistide, kliinikute, haiglate ning terviseteadlike inimeste toidulisanditega varustajaks. Lisaks on Lamberts bränd esindatud 39. riigis üle maailma.

Kõik Lambertsi tooted on toodetud Suurbritannias rangete farmatseutliste standardite järgi, mis on kooskõlas Hea Tootmistavaga (GMP) ning on heaks kiidetud Suurbritannia Terviseameti (Department of Health), Eesti Ravimiameti ning Põllumajandus- ja Toiduameti poolt, kindlustades toodete puhtuse ja toime.

Miks Lamberts?

Lamberts omab enam kui 35-aastast kliinilist kogemust toodete arendamises, tootmises ja praktikas, mistõttu saame garanteerida toodete ülima puhtuse, kvaliteedi ja efektiivsuse. Olles esindatud 39 riigi üle maailma, kasutavad Lambertsi tooteid oma töös arstid, proviisorid, toitumisspetsialistid, kliinikud ja haiglad. Ligi 200 erineva tootevaliku hulgast leiab igaüks endale vajaliku ja sobiva toidulisandi, et täita soovitud eesmärki.

GMP tootmispõhimõtted

Lambertsi kõik tooted on toodetud Suurbritannias rangete farmatseutliste standardite järgi, mis on kooskõlas Hea Tootmistavaga (GMP – Good Manufacturing Practice). See tähendab, et toidulisandid peavad olema ohutud ning toitainete annus peab olema piisav efektiivse toime saavutamiseks. Samuti peavad koostisained olema stabiilsed ja hästi imenduvad. Lisaks peab tooraine olema kvaliteetne ning puhas.

Terviseakadeemia

Toidulisand peab sisaldama toitainet, vitamiini, mineraali või ravimtaime õiges kontsentreeritud koguses, mis on vajalik efektiivse toime saavutamiseks! Lambertsi tootefilosoofia

Tasuta konsultatsioon

Võta ühendust kogenenud apteekritega, et leida endale parim toidulisand.

Küsi apteekrilt Toidulisandi teejuht