L-lüsiin HCl 1000 mg

 • herpesest tingitud külmavillide või ohatiste puhul
 • kollageeni moodustumise toetamiseks
 • stressi maandamiseks
Suurus
Laos
Otsas
Laos
Otsas
 • Gluteenivaba

 • Laktoosivaba

 • Taimetoitlastele

 • Vegan

ANNUSTAMINE

Võta 1-2 tabletti päevas poole klaasi vee või mahlaga, ära tarbi samaaegselt piimatoodete või teiste aminohapetega (nt. L-karnitiin või L-arginiin). Lüsiini on kõige parem võtta pool tundi enne sööki või enne magamaminekut.

Kas teadsid?

1993 aasta filmis "Jurassic Park" modifitseeriti dinosauruste geneetikat, et nad ei suudaks ise lüsiini toota ja sõltuksid seetõttu elamiseks toidulisanditest. Tegelikkuses ei suuda ükski loom lüsiini ise toota (see on asendamatu aminohape).

MILLEKS HEA ON?
Herpes Simplex
Immuunsus

Aminohappeid kasutatakse kehas proteiinide ehk valkude tootmiseks, mis on vajalikud rakkude moodustumiseks, lisaks sisalduvad  need hormoonide, ensüümide, neurotransmitterite ning antikehade biokeemilises struktuuris. Aminohappeid on kahte tüüpi, asendamatud ja asendatavad. Asendatavaid aminohappeid suudab meie organism ka ise toota; asendamatuid aminohappeid peab keha omastama aga toidust.

Lüsiin on asendamatu aminohape, mida meie keha ei ole võimeline tootma, seega peab organism vajaliku lüsiini koguse omastama toidust. Keha kasutab lüsiini erinevatel otstarvetel: oluline roll koos C-vitamiiniga on kollageeni moodustamine ja raua biosaadavuse tõstmine. Kirjanduses tuuakse välja lüsiini võime piirata viiruslikku replikatsiooni ehk raku jagunemist, tänu millele võib see vähendada Herpes Simplex (Tüüp I) tekkimise sagedust. See omakorda võib kaasa aidata herpese ja külmavillide puhangute ennetamisele ning aktiivperioodi lühendamisele.

Lüsiini leidub enim loomsetes toitudes (nt liha), mistõttu usuvad eksperdid, et taimetoitlaste ja veganite lüsiini tase võib olla tavapärasest madalam ning just nemad on riskigrupis, kellel võib esineda selle aminohappe defitsiiti. Defitsiidi määrab arst vastavalt läbiviidud vere analüüsidele.

Lüsiini ei ole soovituslik tarvitada koos aminohappe L-karnitiiniga, kuna samaaegne manustamine tingib nende aminohapete antagonistliku ehk vastastikkuse toime ja tulemusena väheneb nende toime.

KELLELE MÕELDUD?

Kes võiksid Lamberts L-lüsiin 500 mg tablette tarvitada:

 • inimesed, kellel esineb “külmavillide” ja herpese puhanguid
 • inimesed, kes soovivad vähendada herpese aktiivset puhanguperioodi
 • inimesed, kes tarvitavad rauaprepraate ning on tarvis tõsta raua biosaadavust
 • inimesed, kes soovivad toetada kollageeni moodustumist
 • taimetoitlased ja veganid, kelle lüsiinikogus toidus ei ole piisav
 • inimesed, kellel on testitud lüsiini defitsiit
KOOSTISOSAD
Päevane annus 1-2 tabletti sisaldab:
1-2 tabletti
L-lüsiin hüdrokloriid (HCl), millest 1000-2000 mg
L-lüsiin 800-1600 mg

Koostisosad: L-lüsiin hüdrokloriid, dikaltsiumfosfaat, tselluloos, ristseotud tselluloosi kummi, paakumisvastased ained (ränidioksiid, stearhape ja magneesiumstearaat), glaseeraine (hüdroksüpropüülmetüültselluloos, glütserool).

Teave allergeenide kohta. Ei sisalda: nisu, gluteen, oder, soja, muna, piim ja piimaproduktid, laktoos, pähklid, sulfit, seller, kala, koorikloom, pärm.

Hoiatused: Mitte tarvitada raseduse ja rinnaga toitmise ajal. Ei soovitata lastele. Hoida lastele kättesaamatus kohas!

Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust.

Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku eluviisi . Säilitada toatemperatuuril, kuivas.

 

Sarnased tooted

L-arginiin 1000 mg
32,82 
L-fenüülalaniin 500 mg
20,47 
L-glutamiin 500 mg kapslid
22,54 
L-metioniin 500 mg
20,47 

Kvaliteet ja usaldusväärsus

Lambertsil on üle 35 aasta kogemust toidulisandite tootmises ja praktikas. Ettevõte on aastate jooksul kujunenud juhtivaks arstide, proviisorite, toitumisspetsialistide, kliinikute, haiglate ning terviseteadlike inimeste toidulisanditega varustajaks. Lisaks on Lamberts bränd esindatud 39. riigis üle maailma.

Kõik Lambertsi tooted on toodetud Suurbritannias rangete farmatseutliste standardite järgi, mis on kooskõlas Hea Tootmistavaga (GMP) ning on heaks kiidetud Suurbritannia Terviseameti (Department of Health), Eesti Ravimiameti ning Põllumajandus- ja Toiduameti poolt, kindlustades toodete puhtuse ja toime.

Miks Lamberts?

Lamberts omab enam kui 35-aastast kliinilist kogemust toodete arendamises, tootmises ja praktikas, mistõttu saame garanteerida toodete ülima puhtuse, kvaliteedi ja efektiivsuse. Olles esindatud 39 riigi üle maailma, kasutavad Lambertsi tooteid oma töös arstid, proviisorid, toitumisspetsialistid, kliinikud ja haiglad. Ligi 200 erineva tootevaliku hulgast leiab igaüks endale vajaliku ja sobiva toidulisandi, et täita soovitud eesmärki.

GMP tootmispõhimõtted

Lambertsi kõik tooted on toodetud Suurbritannias rangete farmatseutliste standardite järgi, mis on kooskõlas Hea Tootmistavaga (GMP – Good Manufacturing Practice). See tähendab, et toidulisandid peavad olema ohutud ning toitainete annus peab olema piisav efektiivse toime saavutamiseks. Samuti peavad koostisained olema stabiilsed ja hästi imenduvad. Lisaks peab tooraine olema kvaliteetne ning puhas.

Terviseakadeemia

Toidulisand peab sisaldama toitainet, vitamiini, mineraali või ravimtaime õiges kontsentreeritud koguses, mis on vajalik efektiivse toime saavutamiseks! Lambertsi tootefilosoofia

Tasuta konsultatsioon

Võta ühendust kogenenud apteekritega, et leida endale parim toidulisand.

Küsi apteekrilt Toidulisandi teejuht