Tagasi

Saage tuttavaks – Eesti kümnevõistleja Janek Õiglane

Categories

Selles artikklis tutvustame Lambertsi koostööpartnerit tippsportlast Janek Õiglast – Eesti kümnevõistlejat ning hiljuti aasta meessportlaste 2022 tiitli võitjat. Uurisime Janeki käest kuidas ta jõudis kergejõustikuni, millised on tema 2023 aasta eesmärgid ja milliseid nippe on tal jagada liikumisaastaks.

Kuidas jõudsid spordini ja miks just kümnevõistlus?

Spordini jõudsin läbi vanemate. Nad tegelseid samuti kergejõustikuga ja sai paljudel jooksuvõistlustel kaasas käidud ning sealt see spordipisik ka tuli. Algselt mängisin jalgpalli aga siis hakkas kergejõustik meeldima. Tegin noorena kõiki alasid kergejõustikus ja ükshetk mõistsin, et olen üsna okei igas alas ja selline raske töö ja trenn mulle samuti meeldis. Kümnevõistlus on niivõrd mitmekülgne ala ja see osas köitis mind sportlasena.

Mida pead ise enda suurimaks saavutuseks sportlasena? 

Kaks sellist verstaposti mida olen ületanud. Eelmine aasta Euroopa Meistrivõistluste pronksmedal oli minu üks suurimaid saavutusi ja eneseületusi. See tee mida ma 2-3 aastat läbisin, et üldse spordis olla ja tipptasemel seda teha oli eneseületus ja tulla välja medaliga oli imeline. Teine on ja jääb igavesti mu südamesse, Londoni MM 2017. aastal. Olin täiesti mitte keegi maailma mõistes ja võitsin 4. koha.

Suur eneseületus ja seal ma sain aru, et ma kuulun siia maailma parimate seltskonda.

Mida tähendab Sinu jaoks aasta meessportalse tiitel? Kuidas see on Su elu muutunud?

Elu otseselt muutnud pole aga see tunnustus on niivõrd legendaarne ja imeline, et see isegi on võrdväärne medali võitmisega mõnel suurema tiitlivõistlusel. Tõesti see tiitel on midagi millest sisimas oled alati unistanud ja selle poole püüelnud! Väga äge!

Mis on Su selle aasta suurim eesmärk?

Aasta eesmärgid on parandada oma isiklikku rekordit ja MMil kõrge koht võtta!

Praegu on käimas liikumisaasta – anna meie lugejatele 3 nippi, kuidas olla aktiivne ja motiveerida end liikuma!

Liikumine on aju parim treening! Liigud ja oled aktiivne siis suudad ka oma tööl palju produktiivsem olla.

Liikumine ja sport on äge ja pakub palju häid emotsioone. Naudi spordi tegemist ja sellega kaasnevat.

Parim nipp ja põhjus miks liikuda ja sportida on, et sa oled tervem. Inimese suurim vara on tema keha ja tervis. Kui spordid ja liigud siis keha ja tervis tänab sind, et hoiad teda!

On Sul ehk mõnda tervislikku retsepti/toitu/toiduainet jagada, mida soovitaksid ka teistel proovida/tarbida?

Kui aus olla siis mina kui sportlane, kes kulutab nii palju kaloreid trennis siis minu põhiline komponent toidus on süsivesik. Ma pean seda tarbima palju ja olen suur pasta fänn. Seda võin igapäev süüa ja olla rahul. Aga soovitus, et kui soovid kaalust alla votta siis lõika dieedist süsivesikud natuke vähemaks ja rohkem lihalist ja salatit. Lisaks ära tarbi liigselt valmis toite ega rasvaseid toite, kui seda suudad siis asi on juba heal teel!

Miks on Sinu jaoks oluline tarbida toidulisandeid ja kuidas jõudsid Lambertsi brändini?

Tellisin kunagi paar toodet e-poest ja pean mainima, et sain kohe aru toidulisandi kvaliteedist. Soovitan kõigile alati Lambertsi tooteid, kuna kvaliteet on niivõrd hea. Minul kui tippsportlasel ei ole võimalik söögiga kõiki toiduaineid kätte saada siis tuleb juurde lisada oma dieeti.

3 lemmiktoodet meie valikust, mida tarbid! 😊

Kasutan neid igapäevaselt ja tõesti kiidan taevani!

Kus Sa hetkel treenid ning mis on Su järgmised võistlused?

Ma hetkel elan ja treenin Ameerikas. Siin on mu treener ja treeninggrupp kellega saab häid ja kvaliteetseid trenne teha. Kuna peale EMi sai jalga natuke putitatud Eestis siis talvehooaeg jääb vahele ja liigun ootustega suvele. Arvatavasti suvel teen esimese võistluse mai lõpus või juuni keskpaigus. Eks seda veel vaatab kuidas seisud ja olud on.

 

Soovime Janekule edu tulevastel võistlustel ning soovitud tulemuste saavutamist!