Tagasi

Miks Lamberts ei kasuta toodete pakendamiseks korduvsuletavaid kotte?

Categories

Kindlasti olete näinud nii tervisepoodide kui tavapoodide riiulitel korduvsuletavaid kotte, mis võivad sisaldada kõike alates toitudest kuni pesemisvahenditeni. Taassuletavad kotid on paljude tarbijate arvates see rohelisem pakkimisvõimalus, kuid tegelikult on need kotid siiski kaugel sellest. Seega otsustas Lamberts seda trendi eirata ning jätkata enda toodete pakkimist vanaviisi – plastikpurkidesse.

Tegemist võib olla mugava, visuaalselt atraktiivse ja näiliselt “rohelise” (eriti kuna see kannab sageli eksitavat rohelist punkti, mis sarnaneb ümbertöötlemise sümboliga) pakkimismeetodiga, kuid sellega kaasneb üks oluline puudus: seda ei saa ümbertöödelda. Korduvsuletav pakend koosneb mitmest erinevate materjalide kihtidest, mille vahele on asetatud õhuke alumiiniumikiht. Kuigi alumiinium takistab märkimisväärses koguses hapniku, niiskuse ja ultraviolettkiirguse jõudmist tooteni – säilitades nii lõhna- ja maitseomadusi – on nende kihtide eraldamine või isegi sulatamine enamus ümbertöötlemistehastele üle jõu käiv.

Hoolimata sellest nähakse vaeva, et luua ümbertöödeldavaid korduvsuletavaid kotte. Kuid hetkel turul kasutuses olevad ümbertöödeldavad kotid ei suuda´nii hästi takistada hapniku ligipääsu tootele kui seda teevad mitmest plastist ja alumiiniumist valmistatud kotid. Ja see võib omakorda viia kaupade riknemiseni, mis on tootjate jaoks väga oluline puudus. Järelikult jätkatakse ümbertöödeldamatute plastkottide kasutamist – ja neid saadetakse igal aastal miljardeid otse prügilasse.

Kõike eelnevat silmas pidades on Lamberts otsustanud jääda oma traditsioonilise suure tihedusega polüetüleenist (HDPE) valmistatud tootepurkide juurde. Erinevalt korduvsuletavatest kottidest on need plastikust purgid valmistatud ühest lihsamini ümbertöödeldavast plastpolümeerist. Enamik ümbertöötlemistehaseid kogub, purustab ja sulatab HDPE plasti graanuliteks,  mida kasutatakse siis edasiseks uute toodete valmistamiseks. Sellest tehakse näiteks mänguasju, köisi, prügikaste ja torustikke.

Keskkonnakaalutlusi kõrvale jättes pakuvad HDPE purgid võrreldes taassuletavate kottidega suuremat ohutust, stabiilsust ja ka värskust. Nagu toit, vajavad ka Lambertsi tooted optimaalseid tingimusi nende kvaliteedi ja pikaealisuse tagamiseks. Ennekõike on niiskus, hapnik ja valgus need, mis toidulisandeid kõige enam rikub. Ja kuigi korduvsuletav kott pakub tõepoolest teatud kaitset selliste keskkonnategurite eest, on sellega siiski ka muresid. Lamberts usub, et nende plastpurgid tagavad parema hapniku ja niiskuse barjääri, sest pole garantiid, et korduvsuletavad kotid on 100% õhukindlad. Lambertsi tootepurgid on ka läbipaistmatud, mida jällegi ei saa alati öelda taassuletavate kottide kohta. Tulemuseks on Lambertsi toidulisandite parem kaitse kahjulike ultraviolettkiirte eest.

Tänu aastatepikkusele kogemusele ja ulatuslikule testimisele tagavad HDPE purgid meie toodetele 12 kuud säilivusaega. Samuti kasutab Lamberts toodete “parim enne” kuupäeva tagamiseks mitmeid erinevaid meetmeid. Lisaks sellele, et neid toodetakse Ühendkuningriigis Hea Tava farmaatsiastandardeid (GMP) silmas pidades nullist, püüab Lamberts oma tabletid ja kapslid kohe peale tootmist. Ja kui toode on  niiskuse suhtes eriti tundlik, kasutatakse pakendamiseks alati väiksemaid purke.

Selleks, et kliendid saaksid meie toodetest maksimaalse kasu, soovitame teha järgmist:

  • Hoidke toidulisandeid alati jahedas ja kuivas kohas, eelistatult kuskil pimedas.
  • Purgist tableti/kapsli võtmisel veenduge, et teie käed oleksid kindlasti kuivad.
  • Pärast purgi avamist kasutage toodet regulaarselt kuni selle otsa saamiseni.

Allikas: Lamberts Internal Policy