Toidulisandid, mida kasutada enne treeningut, trenni ajal ning pärast treeningut.

Järjest enam hakkavad inimesed mõistma ning endale teadvustama trenni vajalikkust. Et organism oleks elujõuline, suudaks vastu panna haigustele – on oluline füüsiline aktiivsus. Kuna füüsiline töö kulutab aga meie keha ressursse, on tähtis tagada kehale oluliste ainete pidev tasakaal ning juurdevool. Antud probleemi aitavad lahendada spetsiaalsed toidulisandid.

Regulaarne treenimine muudab sinu organismi tugevamaks, haigustele resistentsemaks ning vähendab riski krooniliste haiguste tekkeks. Füüsiline aktiivsus aitab vähendada südamehaiguste, kõrge vererõhu, diabeedi, insuldi ja teatud tüüpi vähkkasvajate tekke riski. Et muuta treeningud veelgi efektiivsemaks kasuta kindlasti enne, treeningu vältel ning pärast vastavaid toidulisandeid, et aidata enda organismil treeningutega paremini toime tulla.

Kui sa kasutad ravimeid või sul juba on mõni krooniline haigus, konsulteeri kindlasti enda arstiga, milliseid toidulisandeid kasutada ning millist treeningut valida.

Enne treeningut

Probiootikumid – Probiootkumid nagu näiteks Lactobacillus casei, tõstab organismis põletikuvastaste antikehade tootlikust, vähendab ülemiste hingamisteede haiguste riski, aitab raskete ning sagedaste treeningute puhul organismil paremini taastuda.

Beeta-glükaanid – seda ainet leidub taimede, hallitusseente ning seente raku seinas. Laialdasemalt on tuntud beeta-glükaan pleuraan, mida saadakse seenest Pleurotus ostreatus. Kasutades 100 mg päevas aitab vähendada riski põletike tekkeks ning riski ülemiste hingamisteede haigustele.

Vitamiin C – võttes 400 mg mõned päevad enne ning pärast rasket treeningtsüklit aitab vähendada lihasvalu ning kiirendada lihaste taastumist. Tuleks meeles pidada, et vitamiin C ́d tuleks kasutada kindlasti ka enne treeningut, ainult treeningujärgne kasutamine ei ole tulemusi andnud.

Kreatiini monohüdraat – rohkem kui 40 uuringut on näidanud, et kasutades 15 – 25 grammi kreatiini igapäevaselt viie kuni kuue päeva jooksul, aitab oluliselt parandada sooritusvõimet treeningutel, eriti aladel nagu tõstmine, sprint, rattasõit, ujumine.

Treeningu ajal

Elektrolüüdid – kui treening kestab üks tund või rohkem, oleks soovituslik tarbida elektrolüütide vedelikke (spordijoogid, mineraalvesi). Higistamise käigus ei kaota organism mitte ainult vett, koos veega erituvad ka soolad nagu naatrum ja kaalium. Väga tugevate pingutuste korral oleks soovitatav valida jook, mis sisaldab ka magneesiumit.

Süsivesikud – kuna süsivesikud on meie organismile esmased energiaallikad siis pika ning intensiivse treeningu ajal võib tekkida toitainete defitsiit, selle vältimiseks on soovitav kasutada kergesti seeditavaid süsivesikuid, neid leidub spordijookides.

Peale treeningut

Süsivesiku-valgu segud – eksperdid on ühel nõul, et peale trenni on soovitav tarbida kiirestiseeditavaid süsivesikuid ning valku, koormatud ja väsinud lihas tuleb treeningujärgselt taastada. Parima tulemuse saavutamiseks tarbi süsivesikute valgu jook peale treeningut 30-60 minuti jooksul. Parimad on kombinatsoonid, kus kalorisisaldus annuse kohta ei ületa 200-300 kalorit ning süsivesikuid on ühe grammi valgu kohta 4 grammi.

Kapsaitsiin – Kaalu aitab langetada tšillipipras peituv kapsaitsiin, mis pärsib söögiisu ja vähendab vajadust rasvaste toitude järele. Samuti võib lihas ja liigesvalu leevendamiseks kasutada kapsaitsiini kreeme.

Bromelaiin – Sageli kasutatakse ka sportlaste poolt nihestuste või pinge korral, kuna see inhibeerib kehas prostaglandiini tootmist, mis tekib vigastuse tagajärjel. Samuti on leitud, et see aitab kaasa kudede paranemisele.

Veel rohkem tooteid sportimise toetamiseks leiate sporditoodete alt.

Privacy Preference Center

  Tule punti!

  Kaotada pole Sul midagi, aga võita on:

  • kuuled esimesena sooduskampaaniatest;

  • saad personaalseid pakkumisi ja soodustusi, mida mujal ei avaldata;

  • jagame spetsialistide nõuanded toidulisandite valikul ja tarvitamisel;

  • ja palju, palju muud.

  Smaily Newsletter