Päevakübar kui külmetuste ärahoidja

Echinacea on taim, mille juuri ja lehti on traditsiooniliselt kasutatud meditsiinilistel eesmärkidel. On kindlaks tehtud, et punasel päevakübar on põletiku- ja viirusevastane ning immuunsust tugevdav toime. Lisaks on ta ka antioksüdantsete omadustega.

Hariliku külmetuse ravi puuduse tõttu jätkatakse uuringuid, et leida uusi võimalusi selle leevendamiseks ning immuunsuse tõstmiseks. Journal of Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine poolt teostatud uuring toetab varasemalt tehtud uuimuste tulemust, mille kohaselt võib punane päevakübar vähendada külmetuste arvu ja kestvust ligikaudu 25 protsenti.

Leevendav ravimtaim

Nimetatud uuringus osales 755 tervet täiskasvanut, kes võtsid igapäevaselt nelja kuu jooksul värskelt korjatud punase päevakübara alkoholiekstrakti või platseebot. Osalejad võtsid päevas 3 annust platseebot või ekstrakti (kokku 2400 mg ekstrakti), ägeda külmetuse perioodil aga 5 annust (kokku 4000 mg ekstrakti). Tulemused näitasid, et päevakübarat tarbiva grupi puhul vähenesid nii külmetuse episoodid kui ka kestvus päevades 25 protsenti. Nad kasutasid ka palaviku sümptomeid leevendavaid ravimeid. Päevakübar toimis eriti hästi pärast esimest külmetushaigust järgmise ennetamisel kui osalejad järgisid täpseid annustamise juhiseid.

Uuringu autorid järeldasid, et päevakübara ennetav kasutamine neljakuulise perioodi jooksul tagab võimaliku kaitse külmetuse vastu. 75% osalejatest kinnitasid, et tarvitaksid uuesti päevakübarat külmetuse vastu võitlemisel.

Allikas: Journal of Evidence-based Complementary and Alternative Medicine

Tule punti!

Kaotada pole Sul midagi, aga võita on:

  • kuuled esimesena sooduskampaaniatest;

  • saad personaalseid pakkumisi ja soodustusi, mida mujal ei avaldata;

  • jagame spetsialistide nõuanded toidulisandite valikul ja tarvitamisel;

  • ja palju, palju muud.

Smaily Newsletter