Kuidas valida vitamiine, mis sobivad mulle kõige paremini

Kas ma ikka vajan vitamiine?

Suure tõenäosusega on vitamiinide võtmine kasulik, isegi siis kui oled tervislik. Teatud vitamiinid aitavad kaitsta su keha kahju eest, mida põhjustavad keskkonnast tingitud faktorid – päike, saastatus, pestitsiidid ja muud toksiinid, mis võivad põhjustada haigusi, viirusi ja vananemist.

Mitmeid vitamiinides leiduvad ühendeid on traditsiooniliselt kasutatud haiguste raviks ning teadus on seda praktikat tõenditega toetanud.

Vitamiine otsides on oluline on omada konkreetseid tervisega seotud eesmärke.

Kuidas alustada?

Enne kui alustad suuremate tervisega seotud muudatustega, tasub alati arstiga nõu pidada, seda eriti kui oled rase või kannatad meditsiinilise seisundi all. Lisaks vitamiinide otsimisel oluline omada selget nägemust tervisega seotud eesmärkidest, näiteks:

 • Tervislik 20. aastane võib lihtsalt otsida vitamiine ja multivitamiine, mis toetaks toitumist;
 • 30. aastates võib tahta stressi maandada;
 • Menopausijärgsel perioodil olevad naised võivad tunda muret osteoporoosi pärast;
 • 50+ mehed võivad mõtteid mõlgutada seoses eesnäärmega.

Kõik nad saavad tuge, kuid erinevatest vitamiinidest. Pea nõu arstiga ning lase oma tervisega seotud eesmärkidel ja enda minevikul end juhtida taustauuringu tegemisel leidmaks vitamiine ja multivitamiine, mis on sulle ohutud ja kõige efektiivsemad.

Kas vitamiinid on alati ohutud?

Kuigi enamikel vitamiinidel on hea ohutusega renomee, siis iga inimese keha reageerib erinevalt sõltuvalt nii füsioloogilistest eripäradest kui ka sissevõetavatest ravimitest, ravimtaimedest ja vitamiinidest. Lisaks on oluline teada, et erinevad ravimite, ravimtaimede ja vitamiinide kombinatsioonid võivad põhjustada ammendumisi ja negatiivseid reageeringuid. Seega on alati mõistlik arstiga enne konsulteerida. Lisaks võid alati pöörduda MPharma professionaalide poole, kes annavad Sulle nõu, mis reageeringud võivad tekkida teatud ravimite ja vitamiinide üheaegsel tarvitamisel.

Kas naised vajavad spetsiaalseid vitamiine?

Igal naisel on erinevad tervisega seotud mured, mis sõltuvad east, varasemast terviseajaloost ja geneetikast. Lisaks sellele, et oleks tagatud normaalsed toitainete vajadused, võivad naistel olla spetsiifilised mured nagu osteoporoos, PMS, südame haigus, raua taseme langus ja rasedus.

Kas mehed vajavad spetsiaalseid vitamiine?

Nagu naistel, nii on ka meestel erinevad tervisega seotud mured, mis sõltuvad east, varasemast terviseajaloost ja geneetikast. Lisaks sellele, et oleks tagatud normaalsed toitainete vajadused, võivad meestel olla spetsiifilised mured seoses eesnäärme, stressi, diabeedi ja südame tervisega.

Kas vitamiinid on ohutud lastele?

Kuigi mitmed eksperdid väidavad, et vitamiinid on lastele ohutud, siis tasub alati põhjalikult konsulteerida arstiga enne kui lapsele anda vitamiine, ravimtaimi või muid lisandeid.

Privacy Preference Center

  Tule punti!

  Kaotada pole Sul midagi, aga võita on:

  • kuuled esimesena sooduskampaaniatest;

  • saad personaalseid pakkumisi ja soodustusi, mida mujal ei avaldata;

  • jagame spetsialistide nõuanded toidulisandite valikul ja tarvitamisel;

  • ja palju, palju muud.

  Smaily Newsletter