Kuidas hoiab praegusel ajal oma tervist Saskia Alusalu?

Pilt: Kristian Kruuser

Kiiruisutaja Saskia Alusalul sai hiljuti hooaeg läbi. Uurisime tema käest, kuidas ta sellega rahule jäi, kuidas ta oma tervist praegusel ajal kaitseb, mis annab talle energiat ning muud põnevat.

Sul on hooaeg praeguseks läbi? Kuidas sellega rahule jäid?

Iga hooaeg on õpetanud midagi. Eriti hea meel on Eesti rekordi üle 3000m ja Euroopa Meistrivõistluste 11. koha üle. 

Mida teeksid teisiti?

Ma ei oska nii mõelda. Kas ma võin olla veendunud, et mu praegune valik osutub õigeks? Jah, sest ta on õige tänase päeva seisukohalt. Ons tänane päev ainumõeldav mõõdupuu inimeste ja olukordade hindamiseks? On küll. Sest ma pean järgmise sammu astuma täna, mitte homme ega ülehomme. Teha täna midagi homse või ülehomse nimel tähendab valetada endale ja teistele. Sest me ei tea, milline on homme ja ülehomme. Peame tegutsema nii, et oleksime täna endaga rahul. Ja kui homme seda kahetseme? Siis oleme lihtsalt rumalad. Tagantjärele tarkus on nende kepphobune, kes alati kardavad otsustada, kel on aina varuks iidtargad ütlemised, nagu “seda ma arvasin” ja “ma ju kohe ütlesin”. Tegelikult pole need ettevaatlikud karpkalad iial midagi arvanud ega öelnud, nad on vaid ülikannatlikult oodanud teiste eksimisi ja möödalaskmisi. 

Hetkel on maailmas ärevad ajad (vihje koroonaviirusele) ning võistlusi jäetakse ära või on osalejate arv väga väike. Kuidas Sina antud olukorras kainet meelt säilitad ning oma tervist kaitsed? 

Minu hooaeg sai läbi enne suurt paanikat. Hetkel olen maal ja looduses olles ei taju, et midagi oleks teisiti. Mulle meeldib lugeda ja viibida võimalikult palju looduses. Lähedastega koos olemine annab samuti palju energiat.

Mida soovitaksid teistele, et tervist hoida?

Minge õue, nautige päikesest, liikuge ja toituge tervislikult. Minu turgutan praegusel puhkeperioodil oma keha ka probiootikumide ja C-vitamiiniga.

Kas Sul on mingi huvitav või eriline (rutiinne) tegevus), mida Sa igapäevaselt või iganädalaselt teed, mis aitab Sul tempot maha võtta, lõõgastuda või enda mõtetele keskenduda?

Küsin endalt “kuhu ma torman?”.

Too mõni lõbus seik enda eelmisest hooajast. 

Enamus päevadel on 2 trenni – nädala keskel tavaliselt 1 ühe trenniga päev ja 1 puhkepäev. Tiheda reisigraafiku tõttu võib see olla aga ka reisipäev, mitte puhkepäev. Treeningute pikkus jääb reeglina vahemikku 1h-5h. Kas see on lõbus? 😀 

Millal ja kas võib Sind Eestis võistlemas näha, et Sulle kaasa elama tulla?

Eestis kiiruisutamisega professionaalsel tasemel tegelemiseks võimalused lihtsalt puuduvad. Alates aastat 2011 on mul Eestis olnud võimalik olla vaid alla 100 päeva aastas. Õnneks juba proovitakse jäätegemist ka Tallinnas, loodame ja eks ole näha…

Aitäh, Saskia, intervjuu eest ning edu kõikides Sinu tegemistes!

Tule punti!

Kaotada pole Sul midagi, aga võita on:

  • kuuled esimesena sooduskampaaniatest;

  • saad personaalseid pakkumisi ja soodustusi, mida mujal ei avaldata;

  • jagame spetsialistide nõuanded toidulisandite valikul ja tarvitamisel;

  • ja palju, palju muud.

Smaily Newsletter